Dodaj zakładkę Mapa strony
18 Stycznia 2021r.
Imieniny: Piotr, Małgorzata
Pogoda
Zapisz się !

Spływ kajakowy Białą Nidą i Nidą

15-16 czerwca 2013

Duże opady deszczu pokrzyżowały co prawda plany spływu na Liswarcie, ale nie poddaliśmy się i wybraliśmy Białą Nidę i Nidę na 40 kilometrowym odcinku od Mniszka do Rębowa.

Na początku Biała Nida jest trochę monotonna i wąska o niezbyt urozmaiconej i ciekawej linii brzegowej, ale wraz z przepływanymi kilometrami było już lepiej i ciekawiej. Na nocleg znaleźliśmy sobie piękną polanę na wysokim brzegu Nidy - widoki cudowne, rzekę i okolicę oglądaliśmy z ciekawej perspektywy.
Jedna załoga zaliczyła wywrotkę, bez większych strat - chłopcy bynajmniej się nie zniechęcili i potwierdzili swój udział na spływie na Litwie.

Pogodę mieliśmy wymarzoną ... krążą słuchy, że mam jakieś układy z "górą", ale zaprzeczam Mrugnięcie

Po drodze ciekawa fortalicja Sobków, gdzie warto się zatrzymać na chwilę, pooglądać jak to miejsce zostało zrekonstruowane, zjeść pyszne ciasto domowej roboty, pogadać z sokolnikiem.

Po wakacjach może się sprężymy i popłyniemy w któryś z weekendów Liswartą i Wartą, teraz się nie udało, ale warto, bo płynąłem tą rzeką i potwierdzam, że urodą dorównuje rzekom północnej Polski, a jest blisko i na weekend w sam raz.

Pozdrawiam uczestników i dziękuję za kolejną fajną imprezę!

O_P Uśmiech

Klub GiL - 1997-2017