Dodaj zakładkę Mapa strony
18 Stycznia 2021r.
Imieniny: Piotr, Małgorzata
Pogoda
Zapisz się !

Tatry - Pożegnanie lata

22-23 września 2012

Plany były wielkie - w sobotę spotkanie w Głodówce i zdobycie Rysów, tak aby "odhaczyć" kolejną pozycję na liście Korony Gór Polskich, jak również podelektować się pięknymi widokami bądź co bądź rozpościerającymi się ze szczytu pod warunkiem dobrej pogody tudzież widoczności.

Niestety każdy plan choćby i ten najdoskonalszy ma to do siebie, że realizacja może okazać się płonna. Pierwszym zgrzytem w doskonałych trybach zaplanowanego wyjazdu było ponad godzinne spóźnienie niektórych z GILowiczów ( aczkolwiek wcale niezamierzone i okupione szczerym żalem ze strony winnych). Dodatkowo z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe została podjęta decyzja o zmianie celu wyprawy - Dolina Pięciu Stawów. Warunki faktycznie w pewnych momentach łatwe nie były - ale wytrwałośc opłaciła się - w schronisku w Dolinie czekała na nas ciepła szarlotka lub coś innego wg uznania. Następnie krótki postój w Morskim Oku (dokarmianie ptactwa na porządku dziennym) i powrót asfaltówką do środków transportu.

Po krótkim ogarnięciu - odwiedziliśmy Kiełbachę i Korale w Bukowinie, a następnie dla chętnych była sauna a dla reszty - zajęcia w pokojach. Niedziela dedykowana była odpoczynkowi i spokojnemu specerowi w słowackiej Białowodzkiej Dolinie.

Klub GiL - 1997-2017