Dodaj zakładkę Mapa strony
17 Stycznia 2021r.
Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Pogoda
Zapisz się !

Słowacki Raj

28 kwietnia - 03 maja 2012

Najdłuższy weekend nowożytnej Europy 11 gilewiczów postanowiło spędzić za miedzą, w Słowackim Raju. Nazwa destynacji wielce adekwatna z uwagi na zastaną tamże pogodę, rozkoszną rezydencję pod wezwaniem św. Petronelli, a niekiedy nawet mecyje lokalnej gastronomii (haluchy, gulasze z parzystokopytnych, kofole, tmawe szarisze, wody brzozowe i nie tylko…).

A na naszych drożynach drabiny do nieba, widowiskowe przełomy, głębokie wąwozy i – wciąż jeszcze białe – Tatry w oddali… Gill Anonim odnotował też z ukontentowaniem, że załogi wzbogaciła (a nawet ubogaciła) się o nowy narybek, i to od razu w liczbie trzech trampów, z których jeden jest autorem poniższych nostalgicznych kadrów; podívejte se!

Nie mogło się obyć bez moczenia rzyci w największej atrakcji pobliskiego Popradu, zwiedzania Kieżmarku i Luboczy; ba! byli też tacy niezłomni, którzy – nienasyceni wspinaczką – nie odpuścili sobie wdrapania się ostatniego dnia na Spiski Zamek śród piorunów i dżdżu strug. Wszystkim uczestnikom cześć i chwała, čaaau!

Klub GiL - 1997-2017