Dodaj zakładkę Mapa strony
26 Stycznia 2021r.
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Pogoda
Zapisz się !

Spływ na Litwie - Uła, Mereczanka, Niemen

07-13 sierpień 2011

W tym roku zapragnęliśmy popływać kajakami na Litwie. Jako trasę spływu wybraliśmy trzy rzeki: Ułę, Mereczankę i Niemen. Początkiem spływu była miejscowość Dubiciai, a finisz zaplanowaliśmy w Alytusie.

W wyprawie uczestniczyło 23 GiLowców - był to bodajże największy spływ jaki pamiętam z dotychczasowej historii GiL'a.
W sumie przepłynęliśmy 137 kilometrów. Pierwszy odcinek pokonaliśmy krętą, pełną wodnych atrakcji i niespodzianek Ułą (58 km), dalej już szerszą i spokojniejszą Mereczanką (22 km), a na koniec zachwycaliśmy się urokami pięknego, spokojnego Niemna (57 km). Każda z rzek jest inna, wszystkie urzekają czystością, ciszą panującą wokoło, spokojem, dziką przyrodą.

Przy okazji spływu było dużo zabawy i ciekawych, niezapomnianych wrażeń. Dla niektórych uczestników był to pierwszy w życiu spływ kajakami - z tego co wiem na pewno nie ostatni. Nie zraziło nikogo z nas ani poszukiwanie (uwieńczone w końcu sukcesem) sklepu, który z dnia na dzień wydawał się coraz bardziej mityczny i groziły nam niemal "wczasy odchudzające", ani krążące nad nami widmo nieznajomego Czesia, którego udało się "spławić w kajaku" nomen omen, w pierwszym dniu spływu. Mrugnięcie

Płynęło się super i pomimo rzecznych i pogodowych niespodzianek, udało nam się nadrobić jeden dzień. Korzystając z zapasu czasu niejako w nagrodę zwiedziliśmy Wilno, Kowno, Druskienniki i poznaliśmy uroki Alytusa. Części z nas udało się załapać na koncert litewskiego zespołu "NOJUS Band" w klubie FENIX.

Tak więc było: licznie, ciekawie, różnorodnie, pogoda i humory dopisały. Jako "Komandor spływu" trzymałem, a przynajmniej starałem się trzymać ojcowską ręką całe towarzystwo w ryzach (co mam nadzieję się udawało). Na koniec wyraziłem chęć uczestnictwa w przyszłorocznym spływie jako szary, nie rzucający się nikomu w oczy uczestnik, jednak mam wrażenie, że nie spotkało się to ze zrozumieniem pozostałych uczestników spływu. Wystawiony język

No to gdzie w przyszłym roku?

Czekamy na fajne pomysły!

Ojciec Przełożony Mrugnięcie

Klub GiL - 1997-2017